Nieuws

WiCE Jaaroverzicht 2025: een jaar vol samenwerking rond water

Een nieuwe voorzitter, lopende en afgeronde projecten, WiCE in het nieuws, publicaties en meer.

Onlangs verscheen het Jaaroverzicht 2025 van Water in de Circulaire Economie (WiCE) – het collectieve onderzoeksprogramma van de drinkwaterbedrijven op het snijvlak van water, energie, grondstoffen en omgeving. Een beknopte indruk van wat hierin valt te lezen.

In hun voorwoord van het WiCE Jaaroverzicht 2025 maken programmamanagers Joep van den Broeke en Henk-Jan van Alphen duidelijk dat de omstandigheden van het afgelopen jaar het belang van een duurzame en weerbare samenleving benadrukken. Het extreem droge voorjaar, schaarste aan grondstoffen en politieke onrust, en conflicten in binnen- en buitenland laten volgens hen zien dat het anders moet. Tegelijkertijd schetsen zij een positief perspectief, waarin Nederland en Europa kansen hebben om het voortouw te nemen in de transformatie naar een circulaire economie, gebaseerd op het behoud van waarden.

Bekijk het volledige WiCE jaaroverzicht 2025.

Door de ogen van de vertrekkende en aantredende voorzitter

Een interview met de vertrekkende en aantredende voorzitter – Riksta Zwart en Paulien Pistor – schetst zowel de weg die WiCE tot nu toe heeft afgelegd als de koers voor de toekomst. “We hebben het aangedurfd om de ‘blauwe draad’ te erkennen waarin we de oplossingen van de toekomst moeten zoeken”, zegt Zwart. “Dat is: samenwerken met alle partijen rond water.” Ook Pistor gelooft in die gezamenlijke aanpak. Zij ziet dat drinkwaterbedrijven WiCE hebben omarmd. “Nu denk ik dat WiCE het verdient om een volgende fase in te gaan. Dat betekent: het innemen van een positie.”

WiCE in het nieuws

Het Jaaroverzicht 2025 biedt verder een aantrekkelijke mix van rapporten en publicaties, een rubriek ‘WiCE in het nieuws’ en een overzicht van lopende en afgeronde projecten. Vier KWR-onderzoekers staan in de spotlight en vertellen hoe hun werk bijdraagt aan het versnellen van de circulaire economie. Zo onderzoekt Noor van Dooren met het ANCHOR -project toepassingen van waterhergebruik voor veerkrachtige steden, die ook nog eens circulair, duurzaam en sociaal zijn. Met 15 projecten was 2025 volgens Van den Broeke en Van Alphen “een ongeëvenaard actief jaar”, waarbij de groeiende interesse in WiCE de relevantie ervan onderstreept.

Lees hier het volledige WiCE jaaroverzicht 2025.

 

delen